Mojmír Plavec   │  kontakt

+421 (2) 43 63 63 75

plavec@lex.sk

JUDr. Mojmír Plavec, PhD., RSc.
advokát

Mojmír je partner advokátskej kancelárie LEX, advokát s 19 ročnou praxou a uznávaným odborníkom v oblasti realitného a stavebného práva.

V rámci svojej praxe poskytuje právne poradenstvo mnohým významným subjektom realitného trhu, developerských a stavebným spoločnostiam, bankám, poisťovniam, investorom a realitným sprostredkovateľom. Pôsobí aj ako poradca tuzemským a zahraničným realitným investorom.

Zameriava sa tiež na vybrané oblasti finančného a správneho práva. Stál pri tvorbe viacerých finančných produktov pre realitný trh.

Klienti oceňujú jeho komplexné znalosti, strategické uvažovanie a nadhľad pri riešení výziev predovšetkým na realitnom trhu. Ako poradca stál pri transakciách viacerých zaujímavých (aj netradičných) nehnuteľností.

Mojmír pôsobí tiež ako externý pedagóg na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Je tajomníkom a predsedom Sekcie legislatívy a práva Realitnej únie SR.

Pravidelne sa zúčastňuje ako speaker na dôležitých seminároch a realitných konferenciách. Je autorom viacerých odborných článkov a dlhoročným lektorom Slovenskej  realitnej akadémie.

Členstvo

  • Slovenská advokátska komora (SAK)
  • Realitná únia SR

Vzdelanie

  • PhD., Doktorandské štúdium, Katedra Finančného práva PF UK, 2021
  • RSc., najvyšší kariérny titul v realitnej oblasti na Slovensku, Slovenská realitná akadémia, 2019
  • JUDr., Právnická fakulta, Univerzita Komenského Bratislava, 2005
  • Mgr., Právnická fakulta, Univerzita Komenského Bratislava, 2003